top of page

Це переклад статті з німецької мови, здійснений волонтерами. Віола Шиллінгер не несе відповідальність за його якість та зміст. 

Утримання

Кроликам потрібно багато місця

Клітки та стійла непридатні для утримання кроликів.
Кролики мають величезну потребу рухатися, яку можна порівняти з котячою. Стандартні стійла та клітки, які продаються в магазинах, не відповідають їх фізіологічним потребам. Вони можуть стрибнути у висоту понад метр, розвернутися під час стрибка, мчатися зі швидкістю 60 км/год і блискавично змінювати напрямок руху. Наш закон (прим. німецький закон) про добробут тварин передбачає, що утримання має бути таким, щоб тварини могли жити відповідно до своєї природної поведінки. Тому їм необхідний вольєр у кілька квадратних метрів на балконі, в саду чи в квартирі як територія проживання замість клітки чи стайні. Таким чином вони можуть показати весь свій поведінковий репертуар, і власник зможе за цим спостерігати. Згідно німецькою законодавства МІНІМАЛЬНА площа підлоги постійного проживання для двох кроликів повинна складати 6 м2.

kaninchen-sprung1.jpg

Кролики активні у сутінках

Кроликів не можна замикати в стійлі або клітці також на ніч

Кроликам потрібно багато місця також вночі, оскільки вони вночі не сплять, а є надзвичайно активні, особливо пізно ввечері та рано вранці. Якщо вони закриті у клітці, у розпачі вони гризуть ґрати, шумлять чи дряпатимуться й нудьгують. Тому для них з самого початку слід спланувати реальний житловий простір у вольєрі.

kinderspielhaus-gehege-kaninchen-Kopie-Kopie.jpg

Кролику потрібен кролик

Утримувати кролика одного не відповідає потребам їх виду

Кролики дуже соціальні тварини, близько 50% їхньої поведінки – це соціальна поведінка, яка можлива лише з тваринами-партнерами. Індивідуальне утримання порушує наш (прим. німецький) закон про захист тварин.Тому їх завжди слід утримувати парами або малими групами.

gruppenkuscheln-e1424772862727.jpg

Утримання на балконі, в саду чи в квартирі?

Загалом можливі всі три типи житла

Проживання на вулиці, яке відповідає потребам виду

Якщо у вас є сад або приватне подвір'я, краще вибрати для кроликів проживання на вулиці. Великий різноманітний вольєр для ночівлі та прогулянка на травичці вдень радують власників та особливо кроликів. За поведінкою можна спостерігати ідеально, а тварини зайняті та активні.

кролику треба вулиця.PNG
kaninchengehege-gartenhaus-e1429130532700.jpg

Проживання в квартирі

Якщо у вас немає саду або у вас є хворі кролики, вам доведеться вибрати житло у приміщенні. Навіть у закритому приміщенні кроликів можна утримувати без клітки та відповідно до потреб їх виду. У квартирі кроликів можна тримати на волі і привчити до лотку, або облаштувати для них кімнату чи вольєр.

haltung.PNG

Утримання на балконі

Альтернативою проживання в квартирі, яка забезпечує кроликам більше вражень від навколишнього середовища і захищає житловий простір, є утримання на балконі. В ідеалі слід зробити весь балкон беспечним для кроликів, або ж виділити на ньому окремий вольєр. 

balkongehege2-1.jpg
bottom of page