top of page

Це переклад статті з німецької мови, здійснений волонтерами. Віола Шиллінгер не несе відповідальність за його якість та зміст. 

1. Кролик їсть сухий корм з магазину

kaninchenfütterung-wiese-e1424763756430.jpg

Навіть якщо цей сухий корм давати лише в невеликих кількостях, він робить травлення кролика дуже вразливим, значно уповільнює обмін речовин і призводить до розладів травлення, непереносимості свіжої їжі та захворювань зубів. Замініть сухий корм здоровим, наприклад, «JR Farm Grainless Herbs» із зоомагазину або іншим кормом, який повністю задекларований, не містить жодних «побічних продуктів», але містить багато трав, трохи насіння та достускається невелика кількість сушених овочів. Сухі корми з пресованими/запеченими компонентами, такими як кільця, гранули або грудочки, абсолютно непридатні. Можна також самостійно змішати корм для кролика з дозволених компонентів (наприклад сушених трав).

2. Сіно як основний корм

Навіть якщо «сіно як основний корм» деякий час було дуже сучасним і багато ветеринарів використовували та досі використовують цей підхід у своїх дослідженнях або вивчають під час підвищення кваліфікації, на основі практичного досвіду ми не можемо рекомендувати цю форму харчування. Хоча кролики, які харчуються сіном, зазвичай мають стабільну систему травлення (рідкість або відсутність переходу від сухого до вологого), однак у таких тварин частіше зустрічаються хвороби сечовививідних шляхів (оскількі в їжі зовсім немає рідини, а у природі кролики харчуються свіжим), не забезпечується постачання вітаміну Е та каротину (захворювання від дефіциту) і у кроликів дуже повільний метаболізм, через що можуть виникати проблеми з травленням через дрібниці.

3. Давати палички та ласощі з зоомагазину

Ласощі з зоомагазину, на жаль, шкідливі для здоров’я кроликів. Незалежно від того, чи це палички з зерном чи без, різні печенька чи інші товари- всі ці речі містять шкідливі для здоров’я інгредієнти (наприклад, цукор, мед, молоко, борошно, яйця, хлібобулочні субпродукти, субпродукти ...).Крім того, ці ласощі абсолютно зайві, адже кролики так само радіють здоровим ласощам. Краще пропонуйте як ласощі свіжі кухонні трави, ягоди, овочі чи фрукти у маленькій кількості.

4. Кроликам дають сіно та двічі на день овочі

gemüse-kaninchen1.jpg

Таке харчування дає дуже нерівномірне навантаження на травлення. Свіжий корм проходить через травлення набагато швидше, ніж сухий корм (сіно), який уповільнює травлення. Постійне чергування свіжого і сухого призводить до розладів травлення, таких як газоутворення, перевантаження шлунка тощо. Крім того, коли овочів мало, годування часто буває незбалансованим (залежно від складу овочів) і одностороннім.

5. Не давати вологий зелений корм / свіжий корм

Кролики, які звикли до свіжої їжі, також без проблем переносять вологий свіжий корм. Для травлення немає ніякого значення п'є кролик воду та їсть сухе чи їсть свіжу їжу. Різниця лише в більш тривалому зберіганні: якщо корм пресувати і зберігати на сонці, він набагато швидше псується, а потім може призвести до проблем з травленням.

6. Пропонувати воду у нипельній поїлці

Є дослідження, які показують, що кролики п’ють значно більше з миски, ніж з ніпельної поїлки. Тому дуже важливо пропонувати кроликам воду у мисках. Спробуйте самі втамувати спрагу після тренування з ніпельної пляшки. Навряд Вам це вдасться, адже ніпель видає лише краплі. Менше споживання води може викликати захворювання сечовивідних шляхів у схильних до цього кроликів.Поставте миску на піднесеному положенні (дах будиночку, підлога, поверхня без сміття), щоб вона не була забруднена сміттям, і використовуйте важку глиняну миску з загнутим всередину краєм, щоб запобігти її перекиданню.

wasser-kaninchen-durstig.jpg

7. Не давати зелень цілодобово

Кролики їдять свіжу їжу і потребують рівномірного, різноманітного асортименту свіжої їжі. Влітку бажано дику лугову зелень, взимку овочеву зелень (капусту, ботву моркви, листя кольрабі, селери, шпинат ...), гілочки тощо з доповленням олійним насінням, сіном та сушеними травами. Нерівномірне навантаження на травлення через паузи у харчуванні свіжою зеленню (під час яких їдять сіно тощо) призводить до проблем з травленням.

kaninchen-ernährung-im-winter.jpg

8. Кролики їдять переважно суху їжу (сіно, сушений корм ...)

Система травлення наших домашніх кроликів, як і їх диких родичів, не орієнтоване на сухий корм. Сухий раціон привозводить до захворювання сечовивідних шляхів і розлад травлення (через уповільнений обмін речовин). Багато сухих речовин набрякають у шлунку і дають велике навантаження на стінки шлунка.

9. Кролика годують сухим кормом, бо інакше у нього розвивається діарея

Кролик, який отримує діарею від  їжі, яка є природньою для його виду, є хворий. Домашні кролики мають таке ж травлення, як і дикі, і зовсім неприродно, якщо вони отримують розлад травлення від лугової зелені. Органи травлення часто серйозно пошкоджується внаслідок попереднього неправильного харчування (сухе харчування чи сухий корм тощо) і спочатку мають відновитися. Тому потрібно переводити кролика на природню для нього їжу поступово та обережно. Однак дуже часто причиною діареї при харчуванні свіжою їжею є кишкові паразити або захворювання зубів. У таких тварин дуже важливо з’ясувати причину, а не просто переходити на сухий раціон.

10. Давати багато "ласощів"

Багато власників з хороших намірів пропонують багато «нібито корисних» смаколиків, наприклад, горохові пластівці, горіхи, сушені овочі, вівсяні пластівці або сухофрукти. Такі речі нешкідливі в малій кількості  (наприклад, одне кільце яблука двічі на місяць). Однак, якщо їх давати регулярно або у великих кількостях за один раз, дуже часто виникають розлади травлення, такі як скупчення газів, дріжджова інвазія, діарея або запор. Такі смаколики дійсно повинні залишатися рідкими «ласощами», а не згодоватися в надлишку.

11. Не збирати нічого з природи

Щоб залишатися здоровими, кроликам потрібна зелень з природи. Навіть забруднення від собачих екскрементів, диких тварин або вихлопних газів автомобілів значно менш шкідливі, ніж повна відсутність  зелені з природи у раціоні. Пам’ятайте: ці домішки також можна знайти в купленому сіні та овочах, адже сіно та овочі також колись росли на полі.

kaninchen-frisst-wicken.jpg
bottom of page