Це переклад статті з німецької мови, здійснений волонтерами. Віола Шиллінгер не несе відповідальність за його якість та зміст.
1. Основа раціону-свіжа зелень
Ні сухий корм, ні сіно, ні корнеплоди не підходять як основний компонент раціону.
Годуйте кролика великою кількістю зелені принаймні двічі на день. Це включає всі дикорослі рослини (лугові рослини, листя дерев), зелень з овочів (зелень капусти,
зелень моркви, листя кольрабі, шпинат та інші зелені листові овочі) та всі кулінарні
(пряні) трави.
Якщо не дотримуватись цього правила, обмін речовин сповільнюється і
трапляються розлади травлення всіх видів. Кролики, яких переважно годують
сухим кормом, часто бувають досить спокійними і нездоровими. Захворювання
сечового міхура та нирок - також часто результат сухого харчування. Крім того, сухе харчування сприяє утворенню дентальних проблем.

2. Зелень з природи є кращою ніж зелень з супермаркету
Якщо у вас є можливість збирати зелень з природи, то вам слід скористатися цим варіантом, оскільки овочева зелень є менш різноманітною, менш типовою для виду і часто забрудненою оприскуваючими засобами. Крім того, натуральний зелений корм містить більший вміст клітковини та більше вторинних метаболітів. І те, і інше дуже важливо для травлення та здоров’я.
3. Кроликам потрібна зелень цілодобово та регулярне харчування
Недостатньо давати кролику трохи зелені двічі на день, вона потрібна і вдень, і вночі. На відміну від людини, кролики не мають сніданку, обіду та вечері, вони їдять постійно потрошки. Таким чином їх система травлення рівномірно навантажена, що є життєвонеобхідним для кролика! Нерівномірне навантаження на травний тракт (порція зеленого корму, а потім лише сіна тощо) часто призводить до розладів травлення. Крім того, якщо кролики жують менше, у них будуть дентальні захворювання, вони споживатимуть менше рідини (захворювання сечовивідних шляхів). Запас поживних речовин також не є ідеальним при такому нерівномірному надходженні.

4. Суха їжа - це завжди лише доповнення
Будь-який сушений корм (будь то сіно, сушені трави, коріння, сушені овочі ...) завжди є лише добавкою, яка ніколи не повинна становити важливу частину раціону. Як тільки кролика годують занадто сухим, він може страждати від захворювання сечовивідних шляхів, розладів травлення, ожиріння, повільного обміну речовин.
5. Кролики хворіють від сухих комерційних кормів
Більшість сухих кормів на ринку викликають у кроликів хворобу. В тому числі сухі корми без зерна, ветеринарні корми та корми преміум класу. Перейдіть на здорову суху їжу або взагалі не давайте засушку (повільно зменшуючи її обсяг протягом тижня-двох). Здоровий сухий корм - це, наприклад, «JR Farm Grainless Herbs», який можна придбати майже в кожному зоомагазині (прим. в Німеччині та Австрії).
Здоровий сухий корм повинен мати повну декларацію складу, не містити так званих "побічних продуктів", складатися з трав та насіння - можливо, також трохи висушених овочів. Крім того, не повинні міститися гранули (зелені довгасті шпильки) або екструдати (зелені або кольорові грудочки / кільця тощо), а також пшениця. Екструдати часто складаються з відходів і є дуже шкідливими для травлення через свою структуру (сильно подрібнені - вони більше не містять волокон). Сухий корм дуже часто призводить до різного роду проблем з травленням (включаючи непереносимість свіжої їжі), захворювань сечовивідних шляхів та зубних проблем.
6. Кроликам необхідні вторинні метаболіти
Вторинні метаболіти є дуже важливі для здоров’я кролика. В овочах вони в
основному «виведені», тому дуже важливо або годувати кроликів великою
кількістю зеленого корму з природи (лугові рослини), або поповнювати овочевий
зелений корм сухою зеленню, свіжою зеленню та гілочками / гілками щодня.
Віддавайте перевагу гірким салатам (ендивія, фрізе, цикорій ...), пряним травам
та овочевій зелені (морква, зелень селери ...). Дефіцит вторинних метаболітів
призводить до розладів травлення та інших захворювань (наприклад,
респіраторних захворювань).
.jpg)
7. Вода з миски, а не з поїлки
Доведено, що кролики п’ють значно більше з миски, ніж з поїлки. Тому вода обов'язково повинна бути у них у мисці. Взимку і при харчуванні зеленню кроликам також потрібна вода. Інакше це може призвести до захворювань сечовивідних шляхів. Щоб миска з водою не забруднилася, її слід підняти на камінь, дах будиночку чи інше підвищення у вольєрі кролика. Також можуть використовуватися миски для води для птахів, які підвішуються на сітці.
8. Ласощі лише в невеликих кількостях і без шкідливих снеків
На жаль, у зоомагазинах є безліч нездорових ласощів, які дуже шкодять здоров’ю кроликів. Сюди входять зелені булочки, вівсяні подушки, снекові палички, йогуртові чіпси та майже всі інші ласощі, що продаються.
Чумиза (для птахів), насіння соняшнику та пряні трави також дуже популярні серед кроликів і не шкодять здоров’ю. Не давайте сухих ласощів у занадто великих кількостях і, якщо це можливо, розміщуйте їх у іграшках.
9. Непотрібно бути надмірно обережними у харчуванні кроликів
Є багато застарілих порад щодо харчування, які, на жаль, приносять кроликам більше шкоди, ніж користі. Сюди входять, наприклад, «не годувати вологими свіжими кормами», «капустою», «не годувати нічим з природи», тому що стільки отруйних рослин »,« xyz отруйний для кроликів, оскільки отруйний для людей / коней / собаки / кота або в будь-яких насадженнях з отруйних рослин »,« огірок викликає діарею »тощо. Кролики, яких годують занадто обережно за такими порадами, мають особливо велику кількість захворювань. Проте тварини, яких годують дуже різноманітно і не надто обережно, є дуже здорові.
10. Повільна зміна харчування
Якщо ви виявите, що раціон вашого кролика не є ідеальним, не змінюйте його занадто швидко. Кролики не можуть терпіти різких змін у харчуванні із сухої на свіжу їжу або навпаки. Зменшіть сухий корм приблизно до 1 ст. ложки на день і годуйте добре переносимі свіжі продукти, подвоюючи їх кількість щодня. Зменшуйте кількість сухого корму, зменшуючи кількість наполовину щодня. Якщо кілька тижнів кролики харчуються здоровою їжею та правильно, тоді вони легко перетравлюють капусту, конюшину та подібні рослини .