Це переклад статті з німецької мови, здійснений волонтерами. Віола Шиллінгер не несе відповідальність за його якість та зміст.
Найбільші міфи щодо харчування кролика
Легше розчавити атом, аніж людське упередження
Альберт Ентштейн
1. "Кролики повинні отримувати 100 г овочів на кілограм маси тіла щодня" (Правило 100г)
Це правило було викладено в Інтернеті багато років тому як правило необхідної кількості свіжого корму. Мова йшла не про ідеальну кількість, а про необхідну для виживання. У той час, коли люди додавали трохи овочів до сіна та сухої їжі, правило допомагало їм усвідомити, що певна кількість свіжої їжі необхідна для кроликів.
На жаль, правило не було поставлене під сумнів, і після багатьох років його досі
використовують у зовсім неправильному контексті як ідеальну кількість.
У дикій природі кролики харчуються практично лише свіжою їжею, тому для виживання у повсякденному житті ця кількість є недостатньо для збалансованого харчування. Рекомендується завжди годувати достатньо зеленого корму, щоб ще залишалось до наступного прийому їжі, і доповнювати його овочами, корнеплодами та невеликою кількістю фруктів (як ласощі). Кролик повинен мати цілодобований доступ до свіжої їжі, як і до сіна.

Щоденна порція сіна з свіжими кормами для кролика 1,5 кг згідно з правилом 100 г. Моркву можна замінити на різні овочі. Чи це є харчуванням, якого потребує організм кролика?
2. "Мокра свіжа їжа погано переноситься і призводить до проблем з травленням"
Немає різниці їсть кролик суху свіжу їжу та п'є воду чи їсть мокру свіжу їжу, і те, і інше призводить до одного результату: у шлунку кролика є свіжа їжа та вода. Це не викликає жодних проблем, якщо кролик звик до свіжої їжі та харчується правильно. Також дикі кролики їдять у дощові дні мокру їжу і це не викликає жодних проблем.
Багато власників годують мокрою свіжою їжею та ніколи не мають з цим проблем, наукові харчові тестування підтверджують це.
Тоді звідки пішов цей міф?
Мокру свіжу їжу потрібно розглядати все ж
критичніше, ніж суху свіжу їжу: якщо зелень
стиснута та лежить на сонці або у теплі і до
того ж є ще й мокрою, вона швидше псується.
І от все затхла їжа є нездоровою для кролика
та спричиняє проблеми для шлунку.
Тому свіжу їжу потрібно завжди зберігати не
стиснутою, а мокру свіжу їжу не зберігати довго.


Дикий кролик з феном: стандартне обладнання дикого кролика для того, щоб не їсти небезпечну вологу та мокру їжу
Якщо кролики отримають багато зелені, овочі можна не давати взагалі
3. "Основна їжа кроликів - сіно"
Кролики є Folivore. Вони харчуються різноманітним вибором різних диких трав, листя, корінців та молодих трав.Наші домашні кролики мають все ще таку саму систему травлення, як і їх дикі родичі, відповідно мають такі самі потреби у харчуванні. Основою їх харчування є лугові трави та трава. Сіно ж є висушеною травою (можливо з домішками різнотрав'я), яка в процесі сушки втрачає рідину, а також багато вітамінів та поживних речовин. Тому сіно не є натуральною їжею для кроликів, а лише неідеальною її імітацією.
Див .: Між дефіцитом та достатком: Секрет дієти на основі потреб.
Сіно в порівнянні з свіжими луговими травами є неповноцінним та одностороннім і має пропонуватись в якості доповнення до свіжої зелені.
Див: Сіно як корм.
4. "Кролики постійно їдять"
Дослідження встановили, що дорослі кролики їдять у день 50-80 порцій їжі. Отже, вони їдять не весь час, а чаcто та маленькими порціями. Наскільки часто вони їдять залежить від типу їжі (калорії, смак,....) та умов проживання (нудьга...). Не можна сказати, що кролики їдять постійно. Вірніше "Кролики потребують різноманітного асортименту їжі цілодобово і їдять маленькими порціями впродовж доби. Основна частина їжі споживається в сутінках ".

5. "Раніше годували сухим кормом, зараз без нього"
В залежності від того, що мається на увазі "раніше", ця фраза є більшою чи меншою мірою неправильною.Сухий корм з'явився на ринку Німеччини лише у 1953 році. До того кроликів годувати не комерційним кормом. Лише з 1953 року кроликів почали годувати готовими кормами. Сьогодні все більше знову відмовляються від цього корму, оскільки стали відомі недоліки та наслідки такого харчування.
Джерело: Schley, P.: Kaninchen, Ulmer Verlag, Stuttgart 1985.
6. «Трави мають лікувальну дію, тому їх не слід багато давати. З одного боку, вони можуть викликати побічні ефекти у здорових кроликів, а з іншого боку, у випадку хвороби вони також не допомагають"
Природне харчування, яке відповідає потребам виду кроликів-це харчування луговими травами та травою. Організм кроликів ідеально адаптований для збагаченої травами дієти. Фраза вище більше стосується людини, яка є всеїдною. Але харчування людини не можливо порівнювати з харчуванням кролика. Тварина, основа раціону якої є трави, не може мати проблем з їх перетравленням.
Думка, що трави, які споживались до хвороби, у випадку хвороби вже не діють, неправильна. Якраз навпаки: завдяки регулярному споживанні трав, можна запобігти багатьом хворобам. Для того, щоб трави зберігали всіє свої якості, використовують різні методи зберігання (обгортання, настоянки тощо).
Трави, які продаються в зоомагазинах, зазвичай є менше ефективними. Однак кролики можуть прекрасно справлятися з впливом різних трав і підбирати їх відповідно, щоб досягти самолікування або компенсувати небажані ефекти.
Див .: Самолікування та селективний відбір харчування

7. "Трави / зелень моркви тощо містять занадто багато кальцію, тому їх не слід давати надто багато"
Оскільки природнім харчуванням кроликів є зелень, абсурдно вважати, що харчування, яке для них є природнім, некорисне. Кролики еволюцією спеціалізовані на перетравленні зелені.
Але давайте ще раз розберемо питання з кальцієм:
Кальцій є життєвонеобхідним мінералом, який поступає в організм з їжею.
Для кроликів він є необхідним додатково ще й тому, що їх зуби ростуть постійно та
для їх здоров'я необхідна велика кількість кальцію. Надлишок кальцію зазвичай
не становить жодної проблеми, оскільки природня їжа наших кроликів складається
з великої кількості рідини (близько 80% зелені -це вода), та кальцій легко
виводиться з організму з цією рідиною. Концентрація кальцію у сечі є низькою та
не утворюється так званий "сладж"-згусток кальцію. Але якщо кролик споживає
через їжу мало рідини, або харчується сухим (в тому числі сіном), кальцій
не виводиться так легко та назбирується в органах.Через нестачу води
утворюються згустки кальцію. Якби в організмі було би більше води, не були би концентрації кальцію в органах. Кальцій би перемішувався з водою та виводився (через велику кількість води добре промивається все) і не було би відкладень кальцію взагалі. Отже винним у хворобах нирок та сечовго міхура є не кальцій, а сухе харчування-яке не є природнім для кролика.
При природньому харчуванні великою кількістю трав, кальцій не створює жодних проблем. Додатковою проблемою при сухому харчуванні є те. що концентрована їжа(сухий корм, сіно..) містить більше кальцію, ніж свіжа їжа. Сушені трави, між іншим, містять такий самий або менший вміст кальцію ніж сіно.

8. "Кролики мусять їсти багато сіна. Якщо вони його не їдять, щось не так і їх потрібно змушувати"
Кролики часто надають перевагу свіжій зелені і їдять менше сіна або взагалі його не їдять, що часто тривожить власників. Але кролики знають, що для них краще. Сіно є лише замінником свіжої зелені, містить менше вітамінів та рідини, тому має багато недоліків. Якщо кролик не їсть сіно, і отримує зелень, зелень від овочів (гичку), та інші листяні овочі, це взагалі не є проблемою, а навпаки це є значно кориснішим харчуванням.
Якщо кролику давати багато лугових трав та листяної їжі, кролик автоматично буде їсти менше сіна та вибирати корисніший раціон (свіжі трави).
Більше інформацій: сіно як корм.
9. "Кролики не можуть відбирати отруйні рослини"
Особливо стійким міфом є думка, що кролики не можуть відрізнити отруйні рослини, що звісно лякає власників, які бояться отруїти кролика. Однак кролики мають можливість відрізняти отруйні речовини своїми органами чуття (смак, запах...). Оскільки отруйні рослини вироблять отруйні речовини для відлякування ворогів, які можуть їх з'їсти, було би дивно, якби кролики не могли їх відрізняти. Кролики відкусують на пробу, щоб оцінити рослину. Більше того, кролики здатні вирізняти отруйні речовини та спеціально споживати їх при тих чи інших хворобах. Фарма індустрія використовує такі речовини для ліків. Більше детальної інформації на цю тему тут: Селекційна поведінка при отруйних рослинах.
До речі, сьогодні тварин використовують у лабораторних досліженнях для того, щоб оцінити відмінності у продуктах. Так, вони надають перевагу органічно чистим продуктам навіть тоді, коли людина в лабораторії не може знайти різницю за допомогою найсучасніших методів випробування!
Однак здатність кроликів до селекції має свої межі! Наприклад, не слід пропонувати високоотруйні рослини! Селекційна поведінка ускладнюється через неправильні умови утримання та неправильне харчування.
10. "Рослини з великою кількістю ефірних олій не підходять для годування"
Ефірні олії різноманітні і їх вплив є настільки ж різноманітним. Наприклад, фенхель містить багато ефірних олій, які мають протисудомний ефект та сприяють травленню. Ефірні олії належать до біоактивних речовин, недостатнє надходження біоактивних речовин призводить до різних захворювань відповідно до сучасного стану науки. Наукові дослідження щодо людей приписують їм оздоровчі ефекти.
Ефірні олії надають рослинам цілющі властивості та захищають від хижаків, бактерій, вірусів та грибків. Вторинні рослинні метаболіти мають протиканцерогенну (проти раку), антимікробну, противірусну, спазмолітичну, відхаркувальну, антитромботичну, антиоксидантну, імуномодулюючу, заспокійливу / стимулюючу та протизапальну дію. Вони знижують рівень холестерину і впливають на рівень цукру в крові та тиск.
В першу чергу ефірні олії містять монотерпени, які позитивно впливають на різні захворювання (особливо захворювання дихальних шляхів, розлади травлення). У концентрованому вигляді вони можуть легко нашкодити здоров’ю (подразнювати слизові оболонки, викликати алергію), але при споживанні ефірних олій у рослині, до того ж при різноманітному харчуванні, вони позитивно впливають на здоров'я наших кроликів. Рослини, які споживають дикі кролики, містять багато ефірних олій, тому вони є важливим компонентом їжі.
Див: Ефірні олії в раціоні як профілактика захворювань
11. "Усі види капусти та конюшини небезпечні та заборонені, бо вони призводять до вздуття"
Капуста - це насправді чудова зимова їжа, дикі кролики часто харчуються капустою, адже капуста - це єдине, що залишається на полях взимку, коли є сніг.
Ветеринар Dr. med vet Diana Ruf
Чи правда те, що кролики не переносять капусту та вологий
корм?
Те, що кроликам не можна капусту та вологий корм-це так звані "позитивні чутки", які розповсюджують для того, щоб уникнути виникнення газів, якщо тварина не переносить таку їжу.
Свіжа їжа, звичайно, може бути вологою (роса на листках), але важливо, щоб вона не була гнилою, що може легко статись у вологому холодильнику. Багата клітковиною зелена листяна капуста є дуже хорошою альтернативою траві, особливо взимку. Але важливо, щоб тварини поступово звикали до неї маленькими порціями.
Ветеринар Dr. med vet Jutta Hein

12. "Харчування занадто великою кількістю свіжої зелені призводить до перевантаження шлунка та інших проблем з травленням"
Кролики впродовж дня та ночі їдять близько 80 разів. Якщо годувати їх порційно,
кролики змушені їсти лише два рази на день та віддалятися від природніх
"30 перекусів". Дикі кролики цілодобово мають великий вибір сотень трав та рослин.
Кролики здатні чудово самостійно розподіляти харчування.
Як впливає доступ до необмеженої кількості свіжої зелені на систему травлення та
харчову поведінку? Якщо годувати порціями, кролик швидко набивається свіжою їжею,
бо знає, що після цього у нього буде лише сіно без природньої для нього свіжої зелені.
Більше того, основні прийоми їжі він споживає лише тоді, коли є свіжа зелень.
Якщо у кролика ж є постійний доступ до природньої для нього їжі-свіжої зелені-він
спокійно їсть маленькими порціями, не переїдаючи-як у природі. Тому дієта ad libitum є дуже м'ягкою та ідеальною для органів системи травлення, оскільки природній ритм харчування не порушується. Шлункові перевантаження трапляються якраз тоді, коли кролики, голодуючи, кидаються на порцію свіжого корму і не можуть насититися, оскільки знають, що згодом буде лише однобічне сіно.

13. "Сіно рівноцінне свіжим луговим травам"
Сіно часто складається з трави та стебел рослин, без трав та інших рослин. Однак у дикій природі кролик харчується в основному кінчиками листочків - багатими поживними речовинами частинами рослин та листям - а не здерев’яними стеблами. Під час виготовлення сіна більше 50% поживних речовин втрачається лише через обсипання листя. Сіно втрачає ще 6-8% поживних речовин за кожен місяць зберігання. Це означає, що у свіжому сіні (зберігається протягом 8 тижнів) в кращому випадку втрачено "лише" 62% поживних речовин (50% через втрату листя, 12% через 2 місяці зберігання).
Ось кілька порівняльних даних про свіже сіно та траву (трави ігноруються,
це зробить різницю ще більш разючою):
-Трава містить в середньому 200 мг ß-каротину та 200 мг вітаміну Е.
-Сіно містить в середньому 20 мг ß-каротину і 30 мг вітаміну Е.
Але ми ще не згадали про найбільший недолік сіна порівняно з луговими травами:
вміст води. Сіно містить лише мінімальний вміст рідини (менше 15%), в той час як
лугові трави 80-90%. Наслідки харчування їжею з низьким вмістом рідини є дуже
різноманітними і частково зменшують тривалість життя або і є смертельними
(напр. ниркова недостатність).
Більше про це: основа раціону-сіно?
Джерело: „Vitamine in der Tierernährung“ Arbeitsgemeinschaft für Wirkstoffe in der Tierernährung – „Kaninchenfütterung“ Lackenbauer, Willi.

14. "При діареї завжди потрібно робити сінну дієту"
Кожен знає рекомендацію при діареї у людини: багато пити, організм втрачає рідину.
У кроликів все так само: якщо кролик захворів діареєю, він страждає від величезної
втрати рідини, але у сіні її дуже мало.
Ветеринарний лікар Dr. med. vet. Anja Ewringmann у "Освновні сипмтоми у кроликів"
пише:"Правильне годування при діаретичних захворюваннях є надзвичайно
важливою частиною терапії...[…]. Дієта на сіні та воді не підходить для задоволення
потреб тварини". Загалом потрібно спочатку знайти причину діареє та побороти її.
До речі, діарея виникає, коли дріжджі, бактерії E. Coli, кокцидії, бактерії або інші
компоненти кишкової флори занадто сильно поширюються і переростають здорову
кишкову флору. Поміж іншого це трапляється при неправильному харчуванні та
ослабленні тварини. Якщо кролику дали з'їсти щось нове і після цього виникла
діарея, звісно потрібно забрати цей продукт з раціону та давати по-трошки, щоб організм кролика
звикав до нього.
При діареї потрібно давати лише ту їжу, яка є знайомою кролику, добре ним переноситься та є легкою для перетравлення. Не лише сіно належить до цієї ктаегорії, навпаки, в сіні дуже мало води. У разі діареї кроликові потрібно давати їжу, багату рідиною, щоб компенсувати втрачену воду. Можливими продуктами для харчування також є:
-свіже натерте яблуко: в ньому містяться пектини, які знеріджують вміст кишечника і тим самим зупиняють діарею
-варена морква: ефективні олігогалактуронові кислоти виділяються лише при їх приготуванні
-чорниця та журавлина: Містять олігогалактуронові кислоти
-трави, які позитивно впливать на шлунково-кишковий тракт: містять різні активні інгредієнти.
-багаті клітковиною свіжі трави (також сіно, (лугові) трави, трава, листяні овочі): клітковина підтримує травлення.
Звичайно, за умови, що кролик знає і добре перетравлює таку їжу. Якщо кролика годують лише сіном та сухим кормом, насправді нічого не залишається робити, як годувати «тільки сіном» у разі діареї.
Див: харчування при діарейних захворюваннях у кроликів.

15. "Домашні кролики одомашнені і тому більше не можуть відбирати рослини"
Те, чи може тварина відбирати необхідні для неї рослини, має мало спільного з одомашненням, це вміння не передається спадково, а набувається шляхом вивчення та проб. Під час першого пробного укусу кролики за допомогою смакових рецепторів визначають, чи рослина отруйна. Враження про отруйність чи не отруйність підтверджується нюхом. Таким чином кролики вчаться в першу чергу завдяки органам чуття та досвіду. Цей досвід передається іншим, так частину цих знань кролики отримують від батьків. З одного боку через смак молока матері (воно також містить «правильні рослини»), з іншого боку, через спостереження за харчовою поведінкою дорослих тварин. Таким чином вивчається не тільки селекція отруйних рослин, але й вибір та склад харчових рослин.Кролики дуже орієнтовані на смак, що показує їм, наприклад, високий вміст білка. Багато власників кроликів знають, що кролики відбирають свою їжу, наприклад, якщо дати зелень з моркви та моркву, кролики вибирають зелень та їдять її у значно більших кількостях, так само як і дикі кролики їдять в першу чергу зелень, а коріння (морква є плодами коріння) складають лише маленьку частину їх раціону.
Детальніше на цю тему можна ознайомитись тут: Відбір отруйних рослин

Чи зможуть ці крихітні істоти пізніше відбирати, визначається не їх генетичним походженням, а способом їх життя. Але вони вже дізнаються, що є корисно, з молока матері
16. "Якщо кролик не п'є, значить він хворий"
У дикій природі кролики переважно забезпечують свої потреби у воді їжею, лугові рослини
складаються приблизно з 80% води. П’ють також із струмків, калюж тощо. Овочі та фрукти також дуже багаті водою. Якщо ви годуєте своїх кроликів великою кількістю свіжої їжі, вони будуть пити дуже мало або не питимуть взагалі. Це не означає, що кролик хворий, він просто втамовує потребу у воді природнім для себе чином. Проте свіжу воду всеодно потрібно завжди пропонувати кролику. Кролик має цілодобово мати доступ до свіжої води. Якщо ж раптово з одного дня на інший кролик перестає пити воду, а його раціон не змінився, це може бути ознакою хвороби, так само як і коли він починає дуже багато пити.

17. "При харчування ad libitum, їжа гниє"
Якщо перевіряти зелень на свіжість двічі на день (при раціоналізованому харчуванні все одно ж потрібно було би двічі на день годувати), жоден корм у світі не почне гнити. Більшість овочів залишаються свіжити 2-3 дні, лугові рослини зазвичай 24 години.
18. "Від великої кількості зелені чи свіжого корму у кроликів діарея"
У природі кролики харчуються практично лише зеленню, великою кількістю рослин. Наші домашні кролики мають практично ідентичну систему травлення. Якщо кролик реагує на зелень діареєю, це означає, що він або отримує неправильне харчування і тому в нього виникли проблеми зі шлуноково-кишковим трактом чи зубами, або зелень годують неправильно (раптово велика кількість зелені, зіпсована зелень тощо).
Dr. med. vet. Anja Ewringmann пише у "основні симптоми у кроликів":
Постійно чую від власників кроликів, що вони не дають свіжу зелень, бо вона викликає діарею. В основному причиною цього є дентальні проблеми. Звісно погано пережовані овочі та фрукти більше сприяють загниванню ніж сухий корм. У таких кроликів регулярні корекції зубів допомагають повернутись до природнього їх виду харчуванню.
19."Промисловий сухий корм оптимальний для потреб кролика"
Насправді це мало б називатись так: комерційний корм оптимальний для потреб комерції, оскільки у змішаному кормі для кроликів міститься не те, що потрібно нашим кроликам, а те, що у виробництві є відходами та потребує "покупця", який за це ще й заплатить.
Наприклад на вмісті кожного корму написано "рослинні субпродукти" (німецькою "pflanzliche Nebenerzeugnisse"). Це неуточнені відходи, що виникають під час виробництва іншого продукту. Що стосується комерційного сухого корму, ми маємо целюлозу, виготовлену з промислових відходів. Оскільки наші кролики ніколи не їли б щось подібне, ця каша збагачена штучними ароматизаторами, щоб кожна тварина її любила. До речі, мої коти люблять суху кролячу їжу. Чому кішка любить суто чужорідні рослинні продукти, подумайте самі ...Але оскільки ця каша все ще виглядає несмачною, вона забарвлюється в різні кольори. Жовтий означає зерно, зелений - трави, принаймні так сказано в підручниках дизайнерів кормів, і насправді це, схоже, справляє на споживача таке враження. Він думає, що робить щось добре для своєї тварини. Оскільки ця каша майже повністю не містить вітамінів, вона збагачена синтетичними вітамінами, але зазвичай передозується. Іноді вітаміни передозують у 10 разів, як правило - у 5 разів більше. Нам не кажуть, що передозування може призвести до хворіб ...Вторинні рослинні речовини та інші важливі речовини, навпаки, повністю відсутні. Отже, вміст сухих кормів є чим завгодно але не оптимальним.
Більше: сухий корм.
20. "Тільки сухий корм гарантує оптимальне надходження всіх поживних речовин!"
Всі основні поживні речовини містяться також в інших продуктах харчуваня; немає
жодної поживної речовини, яка б існувала лише в сухих кормах. Інакше всі дикі
кролики були б хворі або загинули. Навпаки, багато кроликів страждають від
недоліків сухого раціону. Графік праворуч показує, що готові корми для кроликів
не відповідають потребам виду.

21. "Сухий корм (наприклад, гранули) відповідальний за і важливий для стирання зубів"
22. "Кролячі зуби стираються жорстким кормом"
23. "Хліб корисний при стиранні зубів"
24. "Грубе довге сіно важливо для стирання зубів, тому кролики повинні їсти багато сіна"
На цьому етапі я узагальню чотири міфи та пояснюю стирання зубів із нуля: для стирання зубів важлива тривалість жування. Чим довше кролик жує (зуби труться один об одного), тим краще стираються зуби. Якщо їжа дуже смачна та неситна, кролики їдять багато та жують значно довше (=краще стирання зубів). Тому їжа, яка є не є ситною та є смачною найкраще підходить для стирання зубів. Окрім цього, важливу роль відіграє кремнієва кислота. Кремній міститься у всіх рослинах та додатково шліфує зуби. Ідеальний корм-це той, який не насичує швидко, є смачним та містить кремнієву кислоту. Сухий корм та хліб є ситними (мало жування), тому зовсім не підходить. Для стирання зубів добре підходять: листові овочі, лугові трави, трава, кухонні трави, сушені трави та листя, сіно, інші овочі ...
Див:як саме відбувається стирання зубів?
25. "Цибулеві овочі та картопля отруйні"
Для того, щоб рослина була отруйною, вона повинна містити в собі речовини, які призводять до отруєння. Ні картопля, ні цибулеві не мають такої речовини. Як виникають такі думки? У картоплі міститься багато погано засвоюваного крохмалю, тому часто не рекомендують її давати, але вона не є отруйною. Отруйними є лише зелені місця та рослина картоплі, але не сама картопля. Їх також можна пропонувати в невеликих кількостях. Цибулеві рослини є доволі гострими, тому їх зазвичай не їдять. Але це немає нічого спільного з отрутою. Велика проблема в тому. що багато власників розділяють продукти у "отруйні" та "неотруйні". Таким чином продукти, які погано перетравлюються або споживаються у маленьких кількостях потрапляють в одним список з отруйними продуктами. Важливо пам'ятати, що доза вирішальна для отруєння. Від певної кількості всі продукти є отруйними, навіть вода при передозуванні може бути смертельною!
26. "Кролики не можуть відбирати; якщо їх годувати необмеженою кількістю зелені, вони гладшають"
Взагалі таке годування не призводить до ожиріння, дикі кролики також мають гігантський вибір їжі навколо. Проблеми виникають тоді, коли утримання та продукти харчування не підходять. Вибір продуктів харчування має відповідати формі утримання, принаймні потрібно це враховувати. Різну траву, трави та сіно ad libitum можна давати будь-якому кролику, навіть якщо він живе у клітці. Листові овочі також підходять. Корнеплоди можна також давати в невеликих кількостях, якщо листові овочі та трави доступні весь час. Насіння, колоски і тому подібне потрібно давати лише за необхідності і невеликими порціями. Різними продуктами харчування можна регулювати калорійнійсть їжі кролика. Більшість кроликів регулюють це самі. Якщо їм не потрібно багато енергії, вони їдять менше калорійної їжі. Важливо різноманітно пропонувати їжу (кілька місць годівлі, підвішувати їжу, розкладати..), щоб уникнути ожиріння.
Таке харчування може виявитись невдалим, коли:
1. Не справжнє Ad-libitum харчування (харчування по бажанню): кролику пропонуються постійно ті самі продукти, і його меню є одноманітним, або якщо ці продукти неправильні (комерційний корм, листові овочі та трави не доступні весь час!)
2. Кролик живе у настільки скутих умовах, що він їсть з нудьги та суму.
Дикі кролики також цілодобово мають широкий вибір різної їжі. Це не робить їх товстими, а навпаки здоровими та жвавими!
.jpg)


27. "Беззернові корми - це здоровий замінник комбікормів"
Роками кроликів годували сухим кормом, що містив злаки як основний корм, що призводило до різних проблем з травленням та клінічних випадків. Потім тренд відійшов від зернових кормів, і в якийсь момент на ринок вийшли нові сухі корми, які рекламують тим, що вони не містять зерна або не містять "цільного зерна". Беззерновий корм також викликає багато проблем! Сухий корм залишається сухим кормом, навіть якщо він без зерна. Він набухає у шлунку (див Quellversuche). У ньому жахливі додаткові речоини та складники. Форма та структура сприяються дентальним захворюванням та проблемам з шлунково-кишковим трактом. Сухий корм можна використовувати лише та тільки як додатковий докорм, коли кролику необхідна енергія. і лише у маленьких дозах. Це означає, що його можна давати лише при різкій потребі. Ні в якому разі не можна використовувати гранули або інші подрібнені та зібрані сухі кормові компоненти, оскільки вони мають згаданий вище ефект набухання і їх структура була зруйнована в процесі помелу. Навіть якщо вони не містять зерна, вони завдають таку ж шкоду, як і інший сухий корм. Суміш насіння, сушених трав і, можливо, деяких сушених овочів підходить як енергетичний докорм.
Ist Trockenfutter gesund?
Mangel im Überfluss: Das Geheimnis einer bedarfgerechten Ernährung
28. "Зерно - отрута для кроликів"
Дикі кролики споживають трохи зерна влітку, восени та на початку зими, поїдаючи колоски. У такому вигляді зерно дуже добре переноситься і придатне для використання в якості енергетичного корму або як доповнення до харчування. Справді несумісним зерно є у наступних випадках:
-Коли згодовують пшеницю або жито. Ці сорти важко перетравлюються.
-Коли зерно стає основним кормом. Зерно має бути лише доповненням!
-Коли зерно пропонується неправильно (лише ядра). Його завжди слід годувати лушпинням (колоски або зерна з лушпинням!)
-Коли зерно сильно оброблене(для сухого корму, меленого, пресованого тощо) і, отже, зруйнована його структура.
Наприклад, кроликам можна пропонувати сезонні (осінні) зерна в колосках за умови, що їм в якості основної їжі дають лугові трави, листові овочі, зелень та іншу природню їм їжу.
29. "Огірок/салати і т.п. не мають користі, бо в них мало поживних речовин/багато води"

Ці типи овочів справді мають дуже високий вміст води. Лугові трави (які є основним раціоном наших кроликів) також мають дуже високий вміст води. Харчування наших домашніх кроликів зазвичай містить надто мало води, особливо через те, що кролики їдять сухий корм -в тому числі сіно. Через це виникає багато хвороб (нирки, сечовий). Саме тому продукти, які містять багато води, є дуже потрібними для наших домашніх кроликів. Думка, що огірок та салати мають мало поживних речовина, також не є правдивою. Якщо подивитись на суху речовину чих продуктів та проаналізувати щільність поживних речовин, то ми бачимо, що вони настільки ж багато поживними речовинами. як і інші овочі. Просто якщо додати кількість води, яка міститься в огірку та салаті, поживні речовини на одиницю ваги є низькими.
30. "Гранули виготовляються із пресованих трав"
Часто радять відсортувати кольорові компоненти корму та давати здорові гранули або просто корм з гранул, бо ці гранули складаються ніби то з трав і тому не є такими некорисними. Але насправді ці гарнули не складаються з трав і не є здоровішими від решти складових корму. Найчастіше гранули - це пресовані компоненти, які забарвлені в зелений колір. Інгредієнти для гранул - це різне зелене борошно, крупи, промислові відходи, ароматизатори, що викликають звикання тощо. Зелений колір штучний і не відповідає фактичному вмісту.
31. "Дієта повинна складатися з 80% сіна та 20% свіжого корму"
Як і "правило 100 грам" (міф 1), це правило не відповідає правильному харчування кролика згідно його природи та потребам його виду. Дикі кролики не можуть знайти сіно в природі; вони їдять на 100% свіжу зелень і листя. Наших домашніх кроликів теж треба так годувати, бо їх система травлення досі є майже ідентичною з системою травлення диких родичів, їх організм створений для такого харчування. По можливості свіжа їжа повинна складати 100% раціону. Якщо у вас немає можливості збирати свіжі трави з лугу, ви можете альтернативно давати пряні трави, овочеву зелень і листові овочі як основний компонент і доповнювати все це іншими овочами, невеликою кількістю фруктів, як ласощі, сіном та іншими кормами .
Згідно з експериментами Шлолаута (Schlolaut ) по годівлі, кролик може з’їдати 58 г сіна на кілограм ваги в день, коли його годують лише сіном. Наприклад, для карликового кролика вагою 1,5 кг це відповідає кількості 87 г. Згідно з цим правилом, ці 87 г повинні становити 80% добового раціону, оскільки 80% сіна слід годувати. Якщо 87 г становить 80% добового раціону, то 20% добового раціону (який, згідно з різними сторінками повинен складати свіжу їжу) становить 17,4 г.
Конкретно це означає, що кролик 1,5 кг може отримувати максимум 17,4 г свіжого корму на день, якщо ви хочете дотримуватися правила «80% сіна та 20% свіжого корму».

32. "Фрукти та овочі потрібно мити гарячою водою"
Вчені виявили, що немає різниці, холодна чи гаряча вода - пестициди неможливо видалити краще, незважаючи на гаряче миття, але гаряча вода завдає шкоди овочам, вони стають млявими та застарілими і служать недовго.Крім того, життєво важливі вітаміни руйнуються! Набагато ефективніше мити холодною водою та потерти щіткою чи рушником. Гаряча вода необхідна лише в тому випадку, якщо фрукти покриті воском (наприклад, яблука з блискучою поверхнею від супермаркету), оскільки гаряча вода краще розчиняє віск.
33. "Потрібно чистити шкірку овочів та фруктів перш ніж дати їх кроликам"
Більшість вітамінів розташовані безпосередньо під шкіркою і тому видаляються під час чищення, тому немає сенсу чистити свіжу їжу, краще ретельно мити її (див. Міф 32), очищати слід лише дуже, дуже забруднені овочі.
34. "Якщо з'їдається не весь цекотроф, мій кролик хворий"
Є багато причин того, чому кролик не з'їдає (весь) цекотроф. Часто це спостерігається тоді, коли кролики весною переходять на харчування луговими травами. Тут причина проста: кролик отримує їжу з незвичною для нього калорійністю. Як тільки енергетичний баланс призвичаївся, "купки" знову зникають. Або залишаються. Що також не є катастрофічно, бо свідчить про те, що кролик отримує достатньо енергії. Між іншим, цекотрофи з'їдаються повністю лише тоді, коли кролику не вистачає енергії, в інших випадках завжди частина залишається не з'їдженою. Однак є також інші причини того, чому кролик не їсть цекотрофи. Наприклад. якщо він інакше пахне ( може свідчити про кокцидіоз-вияснити аналізом калу), або не смакує.
Багато кроликів масово не з'їдають цекотрофи, бо їх годують комерційними кормами, які мають передозування багатьох речовин. Це між іншим шкодить здоров'ю (передозування синтетичними вітамінами та мінералами призводить до багатьох хвороб), тому потрібно повільно зменшувати корм та згодом зовсім перестати його давати.
Джерела:
– Fekete, S.: Ernährung der Kaninchen; in: Ernährung monogastrischer Nutztiere, Kapitel 4; Wiesemüller, W. und Leibetseder, J. (Hrsg.), Gustav Fischer Verlag; Jena, Stuttgart; 1993
– Boback, A. W.: Das Wildkaninchen. Wittenberg Lutherstadt: A. Ziemsen Verlag, 1970
36. "Насіння яблук отруйні, і їх потрібно вирізати перш ніж давати кролику яблуко"
Ядра яблук містять приблизно 1 мг самбунігрину на кілограм. Самбунігрин - це ціаногенний глікозид, який при контакті з водою розпадається на синильну кислоту і глюкозу. Тести D (50) показали, що 3-4 мг / кілограм призводить до смерті 50% лабораторних кроликів. Як приклад, припустимо кролика вагою 2 кг: кролики вагою 2 кг повинні з’їсти 6-8 мг самбунігрину, щоб це призвело до летального результату. Це відповідає 6-8 кг кісточок яблук! Скільки важить серцевина яблука? Скільки насіння у яблука? Синильна кислота знову розщеплюється в організмі, тобто цю кількість також слід було б прийняти протягом години. Якщо споживання цієї кількості займає більше 1 години, потрібно з'їсти більшу кількість, щоб вона виявилась смертельною. 6-8 кг кісточок яблук є нереалістичною, жоден кролик не зможе з'їсти стільки у короткий період часу. Навіть якби кролів годували лише яблучними кісточками (без будь-якої іншої їжі!), вони вижили б. Ядра яблук у невеликих кількостях, таких як ті, що подаються при годуванні цілими яблуками, нешкідливі.

37. "Гілки кісточкових плодів містять синильну кислоту, і тому їх не можна годувати"
Гілки всіх кісточкових плодів (вишні, сливи, сливи мірабель ...) можна годувати без проблем. Вони не містять ні синильної кислоти, ні амігдаліну, ціаногенного глікозиду, який при контакті з водою розпадається на синильну кислоту і фруктозу. Амігдалін міститься лише в кісточках кісточкових плодів, але не в корі або листі. Див: Які гілки можна годувати?
“Ціаніди містяться лише в насінні фруктових кісточок. Це означає, що гілки кісточкових плодів можна пропонувати шиншилам, морським свинкам і карликовим кроликам, за умови, що їх не обприскували ". Frau Dr. Jacqueline Kupper, Universität Zürich: Quelle: ZZA 4/2003 S. 57
«Згідно з наполегливою чуткою, яка циркулює в Інтернеті, гілки кісточкових плодових дерев містять отруйну синильну кислоту. Оскільки я вже годувала такими гілками багатьох своїх гризунів, я провела великі дослідження для своїх двох книжок про хом'яків. Розплідники дерев і садові центри були дуже здивовані, оскільки кролики та інші гризуни часто гризли їх молоді плодові дерева із захопленням і без найменшого отруєння. Dr. Petra Wolf з Університету ветеринарної медицини в Ганновері повідомила мені, що в 1995/96 рр. вона провела, на жаль, неопубліковане дослідження. Були випробувані всі корінні ягідні плодові дерева та листяні дерева. Тільки гілки тополі та верби містять сполуки, що містять синильну кислоту, але в дуже незначній мірі. До такого ж висновку прийшло дослідження, проведене в Цюріхському університеті в 2003 році ". Judy Fox in Chinchillas: Artgerecht halten, pflegen und züchten, 2009, S. 43.
38. "Шлунково-кишковий тракт кролика має мало спільного з дикими родичами, тому що наші домашні кролики одомашнені"
Шлунково-кишковий тракт домашніх кроликів за своєю структурою ідентичний з дикими кроликам. Відмінності можна виявити лише в розмірах і довжині окремих ділянок: наприклад, великі породи мають менш виражений хімоколон (частина ободової кишки біля тіла), ніж дрібні породи. Однак це не свідчить про необхідність іншої дієти. Якщо ви годуєте гермелін кролика так само, як і кролика-барана, потрібно і всіх домашніх кроликів годувати аналогічно тому, як харчуються дикі кролики.
39. "Фрукти (наприклад яблуко) містять надзвичайно багато цукру"
У порівнянні з овочами, фрукти мають трохи більший вміст цукру, 100 г яблука містить 10 г цукру, така ж кількість у формі моркви містить лише приблизно вдвічі менше цукру. Але стає цікавим, якщо поглянути на вміст цукру в сіні, адже сіно містить приблизно стільки ж цукру, скільки свіже яблуко, і все ще багато де рекомендується як основна їжа. Чому ви повинні пропонувати необмежену кількість сіна, а яблук (з однаковим вмістом цукру) лише 2-3 рази на тиждень? Але чи не є такий високий вміст цукру (будь то із сіна чи яблук) неприродним чи шкідливим для кроликів? Кульбаби, які є частиною природного раціону кролика, містять лише на десяту частину менше цукру, ніж свіжі яблука. Оскільки яблуками не годують як кормом, а лише невеликою кількість в суміші, компоненти в ідеалі врівноважують один одного. Звичайно, фрукти повинні бути лише добавкою, але невелику кількість фруктів також можна давати як ласощі.
43. "Різці зношуються, коли кролик гризе дерево (наприклад гілки) або інші тверді предмети"
Твердість їжі не має жодного значення для сточування зубів (як різців, так і щічних зубів). Різці сточуються за рахунок горизонтальних рухів щелепи при жуванні, а не через гриження дерева. Тому гілки не є важливими для сточування зубів, але їх всеодно можна пропонувати кролику, вони містять вторинні метаболіти, які є дуже важливими для харчування кролика та також служать як іграшки. Wie funktioniert der Zahnabrieb?
Quelle: Wolf, P/Kamphues, J./Soltan, M.: Vergleichende Untersuchungen zu Fütterungseinflüssen auf die Entwicklung der Schneidezahnlängen bei Kaninchen, Chinchillas und Ratten. 1995

44. "Шлунок/кишківник кролика працює лише, коли поступає нова їжа"
Вважається, що у кролика немає перистальтики, тому для того, щоб їжа перетравлювалась, постійно повинна поступати нова їжа, інакше їжа не буде рухатись далі по шлунково-кишковому тракту. Однак, насправді, у кролика є перистальтика (мускулатура), але вона значно менше виражена, ніж у людей. Як і у будь-якої іншої тварини (а також у людини), тривалість перебування їжі в шлунку та кишечнику пов’язана з прийомом їжі. Якщо кролик голодує або неадекватно харчується, дефекація буде менша, а травна каша рухатиметься повільніше. Однак це не єдиний фактор, який впливає на тривалість знаходження їжі у шлунку та кишечнику. Важливу роль також відіграє активність кролика: якщо кролик багато рухається, травлення працює швидше, аніж коли кролик лежить. Психологічні впливи та вміст клітковими у їжі також мають величезний вплив на швидкість травлення. Наукові дослідження виявили, що голодуючі кролики намагаються підтримувати споживання їжі, вживаючи цекотрофи. Якщо кролик не їсть, перистальтика забезпечує повільніше спорожнення шлунка. Ветеринар може це відчути.
Незважаючи на це, для здоров'я кролика необхідно часто їсти. Оскільки у них дуже швидкий обмін речовин, вони швидко худнуть. Крім того, жир кролика розщеплюється через печінку, що спричинює пошкодження печінки у кроликів із ожирінням. Якщо кролик відмовляється їсти, його потрібно негайно представити ветеринару. Існує багато причин відмови від їжі (біль, нудота, розлади травлення, стан після наркозу,....), тому для правильного лікування потрібна діагностика (рентген, аналіз крові, калу...). Залежно від причини може знадобитися примусове годування.
Quellen u.a.:
– Swirski, G.: Zur Frage über die Retention des festen Mageninhaltes beim hungernden Kaninchen. Aus dem pharmakologisehen Institut von Professor S. 0. Tsehirwinsky in Jurjew (Dorpat). Springer Berlin/Heidelberg, 1898
– Nehring K., Lehrbuch der Tierernährung und Futtermittelkunde, Neumann Verlag,1959, 7. Auflage
45. "Я боюсь отруїти кроликів, тому не даю їм свіжі трави, а лише сіно та овочі"
Незнайоме завжди лякає. Сіно ж можна купити в зоомагазині, тому воно вважається "безпечним", до того ж вже давно годуємо сіном і кролик не отруювався. А от свіжа зелень-це щось незнайоме. Але і сіно складається з рослин, серед яких також може потрапити щось отруйне. Єдина різниця в тому, що лугові трави-свіжі, а сіно-сушене та зберігається певний час. Деякі рослини втрачають отруйність у сушеному вигляді, але кролики можуть отруїтися від сіна з такою ж ймовірністю, як від свіжих трав. Але оскільки кролики здатні чудово відбирати рослини і випадки отруєння трапляються лише при великих помилках годування, кролики отруюються вкрай рідко як він свіжих трав, так і від сіна. І коли кролик отруївся, в останню чергу підозрюють, що це від сіна. Однак сіно також може містити отруйні рослини, наприклад осінній пізньоцвіт, чия отруйність не зменшується від сушіння. Серед свіжих рослин, кролики доволі добре здатні відсортувати цю рослину через її запах, однак у сіні її запах має меншу інтенсивність, ато й пахне лише сіном, більше того, рослина часто розкрошена. Окрім цього сіно також може бути оприскане хімією, бути зібраним біля автобану, забруднитись хімікатами під час сушіння чи зберігання, вірусом (максиматозом наприклад), містити спори цвілі, які також мають отруйну дію. І також овочі можуть бути забруднені хімікатами на полі. Комерційний корм також часто містить отруйні речовини. Отруєння трапляються у кроликів вкрай рідко. І вони можуть отруїтись як свіжими рослинами. так само і сіном чи комерційним кормом, лугові рослини та трави не є більш небезпечними в цьому плані. Найкраща профілактика - це таке годування, яке завжди дає кроликові альтернативні варіанти, щоб кролик мав змогу вибирати з великого різноманіття та не їсти отруйну їжу, а вибрати щось інше (харчування ad libitum).
46. Крихти з сіна небезпечні для кролика.
Згідно цього міфу, небезпечні ці крихти для системи травлення. Крихти - це в основному більш дрібні компоненти, тобто, перш за все, листя та всі більш дрібні рослини без стебла. В природі кролики відбирають саме ці частини рослини, а стебла (звичайне сіно) не їдять. Чому ж ті самі частини рослини у сухому вигляді мають призвести до проблем з травленням? Вони не призводять до жодних проблем, це доводить і те, що тисячі власників дають кроликам сушені трави. Сушені трави-це те саме, що і крихти з сіна. Проблема виникає лише тоді, коли кроликів годують лише сіном і тому, коли вони бачать хоча би крихти рослин, то ненажерливо на них накидаються. Ситий кролик любить ці крихти, але їсть їх спокійно. не залежно від того, що кролик їсть, проблеми виникають тоді, коли він ковтає їжу, погано пережувавши, в тому числі з голоду та при неправильному харчуванні. З цієї причини у деяких кроликів «алергія» на овочі, свіжу їжу, сінну крихту тощо. При заковтуванні їжа погано пережовується, і з’їдається одразу велика кількість, а не постійно невелика кількість, що суперечить природній харчовій поведінці кроликів, а отже, і їх фізіології травлення.
47."Шоколад отруйний для кроликів!"
Не отруйний, а точніше шкідливий для здоров’я, оскільки має досить високий вміст цукру. Цукор порушує процес травлення, що призводить до проблем з травленням. Речовиною, яка робить шоколад токсичним для собак і кішок, є теобромін.
Як щодо кролика?
LD 50 кроликів: s.c. 1000 мг/кг
Тепер ви можете зробити порівняння з мишею (тут у вас є підшкірно і перорально): Мишка: п.о. 837 мг/кг підшкірно 530 мг/кг. Це говорить про те, що кролики дуже добре переносять теобромін і не гинуть від малих доз (собака: по 300 мг/кг), як кішки і собаки.
Вміст теоброміну в шоколаді настільки низький, що навіть велика кількість не спричинить отруєння теоброміном у кролика. Але щоб отримати таку кількість теоброміну для кролика з шоколаду, доведеться з'їсти багато цукру. Від надмірного споживання цукру та його наслідків кролик помре швидше, ніж від теоброміну. Тому шоколад є табу для кроликів, але не через ризик отруєння, а тому, що він шкодить травленню і шкідливий для здоров’я.
48. "Корнеплоди дуже калорійні і від них товстіють"
Бульбові овочі не є абсолютним продуктом для набору ваги. Часто радять виключити з раціону тварин із зайвою вагою бульбові овочі, такі як морква, буряк або корінь селери, щоб посадити їх на дієту. Це не має сенсу, оскільки бульбові овочі не калорійні по відношенню до натуральної їжі (лугових трав). Як зробити так, щоб кролик схуднув у успішно, здорово і розумно можна прочитати тут: Ожиріння у кроликів.

49."(Бульбові) овочі містять надзвичайно велику кількість вуглеводів (цукор, крохмаль), які дисбалансують кишкову флору! Тому кроликів треба годувати сіном і травою і не давати велику кількість овочів"
В овочах досить мало вуглеводів, тому що в природна їжа кроликівмістить набагато більше вуглеводів! Навіть сіно не містить мало вуглеводів.

50. "Кролики можуть відбирати лише регіональні рослини, тому що вони не знайомі з екзотичними "
Це один з найкреативніших міфів про харчування. Тому часто стверджують, що кроликам слід дозволяти їсти лише речі з природи та сіно. Однак питання, як тоді кролики «розпізнають» сіно, залишається відкритим, оскільки воно також не зустрічається в природі. Кролики не вибирають, бачачи моркву чи кульбабу і думаючи: «Ах, це морква, я можу її з’їсти 86 г», тобто «впізнаючи» рослину, натомість вони за допомогою свого відчуття смаку, дотику та запаху вивчають рослину (нюхають, відкушують на пробу...) і розпізнають її в майбутньому.Вони можуть використовувати свої органи чуття для оцінки їжі, незалежно від того, звідки вона походить. У тропічних районах також зустрічаються дикі кролики, ці кролики також успішно відбирають флору в цих широтах. Тим часом кролики розповсюдилися по всьому світу, і успішно відбирали для себе їжу на абсолютно нових ділянках з іншою рослинністю. Той, хто використовує цей мій, ще не зрозумів всього принципу відбору, тому йому знову пропонується ознайомитись з текстом: Відбір їжі у кроликів.
51. "Є тільки одна правильна дієта, і кроликів ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно годувати таким чином...!"
Мене вже деякий час захоплює те, що раціон кроликів часто подається настільки одностороннім з правилами, нормами і законами, особливо в Інтернеті. Раніше це було «сіно, сіно і ще раз сіно», сьогодні сіно майже демонізоване, а тепер рекомендується «ad libitum і більше нічого». Харчування є багатогранним і, безсумнівно, є деякі принципи, які є науково незаперечними і закладають основу для харчування. Тим не менш, харчування має багато граней і ідеально, якщо воно відповідає потребам кроликам, і способу життя власника. Кожна тварина і кожен власник індивідуальний, і саме це багато в чому впливає на харчування. Один кролик цілодобово потребує різноманітного харчування, інший може обійтися 2 видами овочів і двома прийомами їжі, в які пропонуються і інші види. Хтось має можливість вирощувати трави, хтось – ні. Найважливішим моментом в годуванні кроликів є спостереження за ними і коригування раціону. Навіть якщо морква загалом фантастично добре переноситься, можуть бути тварини, які переносять її не ідеально. Тоді для них може бути ідеально інше харчування, відмінне інших кроликів. Я закликаю вас спостерігати за своїми власними кроликами і пробувати нове, уважно досліджувати, яка ідеальна дієта для ваших вухастих, і відійти від усіх ідеологій, «принципів» і усталених переконань. Рекомендую завжди критично, але відкрито читати інформацію, в тому числі з kaninchenwiese, і дізнаватися про різні джерела інформації.
52. "Дикі кролики в основному їдять сіно як основну їжу взимку і ніяких свіжих рослин"
Часто кажуть, що дикі кролики взимку їдять «сіно» або «скудний корм», але це не зовсім так. Більшу частину зими немає снігу (залежно від зими), а це означає, що кролики мають цілодобовий доступ до свіжої їжі, яку можна погризти. Коли є сніг, вони копають і дряпають у пошуках свіжої їжі. Але, звичайно, це все не ідеально, тому взимку гине більше диких кроликів, ніж влітку. Проте ми вважаємо за краще годувати наших домашніх кроликів цілий рік оптимальною для них їжею. Кожен, хто тримає кроликів на вільному вигулі (у захищеному вольєрі), у кого є доступ до природи та її зимового різноманіття, знає, що взимку вони поводяться так само, як і їхні дикі родичі. Незліченні діри дряпаються в снігу, а трави, що з’являються під ним, з'їдаються.




Вони також викопують і їдять терни, жолуді та інші плоди, які потрапляють під сніговий покрив. З дерев також здирають кору і хрумтять під кущами осіннє листя. Дикі кролики роблять те ж саме. Взимку частина лугових рослин мають коричневий колір, але якщо придивитися до луків, то можна знайти багато свіжих зелених рослин (наприклад, ланценолистий подорожник, кульбаба, трави...). Звичайно, копання досить трудомістке і вимагає багато енергії, тому багато диких кроликів взимку худнуть, а якщо сніговий покрив занадто довго залишається закритим у суворі зими, багато диких кроликів гинуть від виснаження, нестачі. їжі та хвороб. Смертність у природі досить висока, особливо взимку. Це також важливо, оскільки виживають (і розмножуються навесні > природний відбір) лише найпридатніші.
Однак в утриманні домашніх тварин цей ефект небажаний.
Ми хочемо, щоб усі наші кролики отримували оптимальний догляд і жоден не був ослабленим. При утриманні домашніх тварин нам не потрібен природний відбір у скрутний час. Тому навіть взимку ми годуємо наших кроликів різноманітним і здоровим харчуванням.
До речі, і взимку дикі кролики не їдять сіна. Якщо у вашій місцевості живуть дикі кролики, розкладіть купу сіна і стежте, чи вони до нього підійдуть. Дикі кролики його здебільшого ігнорують. Тому що мізерний раціон, який дикі кролики знаходять взимку (рослинні рештки під сніговим покривом, коріння, кора...) все-таки багатший за сіно. Взимку в природі немає сіна, але є багато зеленого корму і кори...
53. "Луки, на яких вигулюють собак, не можна використовувати як пункти збору їжі (передача хвороби через собачі екскременти)"
Багато місць в інтернеті застерігають від луків (місць, де росте трава), де собаки роблять свою справу. Однак такі луки зазвичай відносно безпечні в порівнянні з луками, де живуть дикі кролики. Більшість хвороб є специфічними для носія і вражають тільки собак або кроликів, чужорідні види тварин майже не заражаються цими хворобами або взагалі не заражаються. Луг, де живуть дикі кролики (або хворі домашні кролики), таїть реальну небезпеку того, що там також циркулюють хвороботворні мікроорганізми, які передаються зі свіжою зеленню. Тому важливо проінформувати себе про щеплення перед тим, як збирати з дикої природи, а також здати зразок калу на наявність глистів і кокцидій перед кожною вакцинацією, та при підозрі на них.
Натомість собачі екскременти відносно нешкідливі, якщо ви не зриваєте траву під купою, а дотримуєтесь певної дистанції.
54. "Набір ваги взимку потрібен тільки кроликам, які зимують на вулиці, якщо взагалі потрібен. У кімнатних кроликів цьому слід перешкодити!"
Навіть у кроликів, які живуть в квартирі, зазвичай спостерігаються сезонні коливання ваги. Ці коливання є природними і не шкідливими. Квартирним кроликам також дозволяється набирати зимовий жир, якщо вони знову його втратять навесні (квітень-травень). Таке збільшення ваги викликає занепокоєння лише в тому випадку, якщо воно зберігається цілий рік.
55. "Сухий корм не можна давати одночасно зі свіжим кормом, інакше виникає розлад травлення"
Я часто читаю рекомендацію не давати одночасно сухий корм зі свіжим кормом. Ця рекомендація, ймовірно, є результатом спостереження, що деяка їжа не сумісна зі свіжою їжею. Непереносимість може виникнути, наприклад, якщо травлення вже порушене через годування сухим кормом, якщо ви згодовуєте новий свіжий корм занадто швидко або якщо у кролика є гачки на зубах (зазвичай також через сухий корм).
Тому сухий корм може в кінцевому результаті призвести до непереносимості свіжої їжі (гачки зубів, погане травлення), але цього не можна уникнути, згодовуючи сухий та свіжий корм окремо. Навпаки, важливо вводити свіжу їжу повільно і діяти повільніше, якщо виникає непереносимість, або здати аналіз калу і перевірити зуби. Якщо сухий корм вкрай погано переноситься, його можна різко замінити насінням. Цей (та інші здорові сухі корми, такі як сухі трави) без проблем переносяться зі свіжою їжею.
56. "Кролики, які погано утримуються, живуть у приміщенні чи виросли не біля лугів, нездатні до відбору"
Не можна сказати, що усі кролики такого походження не здатні відбирати для себе їжу (рослини). Однак кроликів потрібно повільно знайомити з тим, як їм відбирати їжу, а також необхідною умовою є відповідний потребам їх виду тип утримання. Якщо їх повільно ознайомлювати з різноманітним харчування з рослинам і добре утримувати, вони досить швидко також зможуть відбирати. Див: Селекційна поведінка
57. "Силос непридатний/небезпечний для кроликів"
Силос представлений як звичайний корм для тварин у багатьох старіших книгах на основі емпіричних значень. Навіть сьогоднішні власники кроликів, які пропонують силанж, мають позитивний досвід з ним. Важливо, однак, що силос також може мати недоліки (через неправильне виготовлення та/або зберігання), у цих випадках безсумнівно може виникнути непеносимість.
58. "Коливання ваги свідчать про хворобу, регулярне зважування може вчасно виявити захворювання"
Сезонні коливання ваги є цілком природними і не є ознакою хвороби (наприклад, збільшення ваги взимку через зимовий жир). Тим не менш, зважування кроликів може бути корисним, оскільки великі втрати ваги, які не пов’язані з сезонними коливаннями, можуть бути ознакою хвороби.
59. "Штучні вітаміни важливі та безпечні в харчуванні кроликів"
Харчування, яке відповідає потребам виду, не можна замінити сухим кормом з вітамінними міксами, існує понад 100 інших речовин, важливих для здоров’я і самопочуття кроликів, які надходять з їжею. Це означає, що також необхідна дієта, яка відповідає потребам виду, незалежно від того, додаються вітаміни чи ні.
І з іншого боку, якщо кролика і так годують відповідно до потребам його виду, йому не потрібні синтетичні вітаміни. Якщо ви неправильно годуєте кролика, штучні вітаміни можуть бути «краще, ніж нічого», але я не можу рекомендувати таку дієту.
Чому краще задовольняти потребу природним шляхом, а не синтетичними вітамінами?
-
Хімічні/штучні та природні вітаміни не є тотожними, напр.
Природний вітамін Е: RRR-a-tocopherol = d-a-tocopherol
Синтетичний вітамін Е: all-rac-a-tocopherol = d,l-a-tocopherol -
Вітаміни розвивають свою повну дію лише тоді, коли вони інтегровані в усі супутні речовини рослини, тоді вони мають значно більший позитивний вплив на здоров’я, ніж синтетичні вітаміни.
-
Речовин, які ми споживаємо як синтетичні вітаміни, в такому виді не існує в природі. Для порівняння ви можете згадати урок хімії. Речовина має зовсім інші властивості при змішуванні з іншою речовиною або окремо. Наприклад, уран міститься у воді та гірських породах (не небезпечно), але якщо ви виймете його і використовуєте в чистому вигляді, ви не повинні мати з ним прямого контакту.
-
Біодоступність і всмоктування вище, ніж у синтетичних вітамінів.
-
Передозування природних вітамінів (які інтегровані в їх середовище в рослині) не є шкідливим, але якщо речовина вводиться в чистому вигляді (не інтегрована в природне середовище), наприклад, синтетичні вітаміни, то передозування часто шкідливе.
-
Речовини, що супроводжують рослини, підвищують ефективність, вони не входять до складу синтетичного вітаміну (наприклад, біофлавоноїди підвищують дію вітаміну С у чотири рази).
-
Die Gefahr für Allergien und unerwünschten Wirkungen ist geringer